Masters Súlyemelő Európa-bajnokság


Tavaly döntöttük el, hogy 2026-ban indulunk a világbajnokságon, s azt megelőzően a belgiumi EB is mérföldkő lesz a versenyidőszakokat tekintve. A felkészülést így két nagyobb részre osztottuk, kijelöltük a súlycsoportokat. Az utóbbi időszak gyakori súlycsoport változtatásai nem kedveztek nekünk sem, ehhez azonban alkalmazkodnunk kellett. Június 19-26. között zajlott a Waregemben rendezett verseny közel 900 fős előzetesen nevezett létszámmal. Kedden repültünk a Belgiumba és pénteken jöttünk vissza.


Azt tudtuk, hogy meleg lesz, de ekkora hőségre nem számítottunk, illetve arra, hogy semmilyen komolyabb intézkedés nem történt a hét folyamán ennek elviselhetőbbé tételére. A hét elején versenyzőktől kaptunk némi infót a hiányosságokat illetően, illetve a statisztika már akkor jól mutatta, rengeteg a rontás, a gyakorlottabb versenyzők is sérülésekkel vagy kellemetlen járulékos panaszokkal versenyeztek.


Időrendben Székely Lilla versenye következett szerdán, délután. W40 / 69 kg kategórában állt dobogóra. A népes mezőnyben 16 fő indult összesen. Biztos kezdőfogásokat beszéltünk meg, inkább kisebb súlyon kezdve. Hiába, az edzéseken hibátlanul teljesített kilogrammok most mégsem úgy jöttek ahogy számítottunk rá, szakításban és lökésben a kezdősúlyon maradt, a további kísérletek nem voltak sikeresek. Szakításban 52kg, lökésben 72 kg-ot teljesített. Eredmény tekintetében azonban így is büszkén jelentjük, első nemzetközi versenyén 6. helyezést sikerült elérnie.

A következő napon, Janics Tímea W35/ 53 kg versenye következett. Az új súlycsoportba kerüléshez testsúlyt kellett csökkenteni, ami szépen felépítve haladt heteken keresztül. Ezt sikerült is hozni a tervek szerint. A cél minél közelibb helyezés elérése volt a dobogóhoz, reálisan és kis szerencsefaktorral számolva bronzérem. Ehhez azonban egyéni csúcs is kellett volna. A kezdőfogásokat itt is nagyon óvatosan kellett kezelni a hőség és a nagy létszámú csoport miatt, hiszen itt három kategória is összevonásra került. 21 fő volt egy versenyre beosztva, három és fél óráig tartott a vetélkedés. Talán az összes közül a leghosszabb session volt ez, nem is csoda, hogy nagyon sok rontott gyakorlat és kieső volt. 4 sikeres gyakorlatot teljesítve szakításban 54kg, lökésben 66kg-ot sikerült emelnie ami az 5. helyhez volt elegendő.

A körülmények nyilván mindenkit érintettek, így is felállt egy objektív rangsor. Azonban a felkészülés eredményességét aligha lehetett itt letesztelni.


A világbajnokság szűk három hónap múlva lesz Athénban. A következő ciklust arra tervezzük már az új súlycsoportokban, felhasználva a tapasztalatokat, melyeket csak így, nemzetközi szintéren tudunk gyakorolni mind a taktikai, pszichés, és fizika edzettségi állapot tekintetében. Hazai szinten kevés a versenyzési lehetőség, valamint a versenyzői létszám is a nemzetközi versenyszituációkhoz képest. Igyekszünk azonban minél több tanulságot levonni a tapasztalatokból és haladni tovább, hiszen a távlati célunk a 2027-ben a Japán Masters Világbajnokságon való részvétel.

Köszönjük támogatóink segítségét!

#súlyemelés #masters #weightlifting #european #longevity

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük